Teklif Almak İçin FORM GÖNDERİN Teklif Almak İçin Telefon Edin 0216 575 00 75
Teklif Almak İçin Telefon Edin
Ziebart Hem Kalıcı Hem Hesaplı

Detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurun.

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

ALDIĞINIZ HİZMETLER İÇİN

GÖNDER

Cam filmine formül bulundu


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ‘Uygulama yanlış, düzeltilsin’ diyerek talimat verdiği cam filmleriyle ilgili olarak hafif dereceli renkli cama izin gündemde.

Araçlardaki cam filmi ile ilgili düzenlemeye çeşitli nedenlerle tepki gösteren vatandaşlar, yasağın kaldırılması talebiyle Kamu Denetçiliği Kurum'na başvurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da devreye girerek mağduriyet yaratılmaması için önlem alınmasını istedi. Erdoğan'ın AK Partili milletvekillerine, "Yanlış yaptılar düzeltilmesi için talimat verdim" dediği öğrenildi.

KONU OMBUDSMANLIK OLDU!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın çıkardığı yeni yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin ardından, yurt genelinde birçok vatandaş, araçlarındaki cam filmlerinin 'ihtiyaç' olduğunu savunarak, Kamu Denetçiliği Kurumu'na (Ombudsman) başvurdu.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/gundem/2017/11/10/cam-filmine-formul-bulundu

OTO CAM FİLMİ UYGULAMALARI

HABERLER TÜMÜ

ÇEŞİTLİ YORUMLAR TÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR TÜMÜ
Bu tip filmler polyesterden üretilmiş olup sonradan boyanmıştır. U.V. ışınları bunlarda kullanılmış olan boyaları etkileyip rengini değiştirir. Renkli film yaptırmayı düşünüyorsanız, katlarının arasında alüminyum, titanyum, veya paslanmaz çelik olan yüksek kaliteli filmleri seçmenizi öneririz. Bir miktar fiyat farkı ödersiniz ancak sonradan karşılaşacağınız büyük sıkıntılardan kurtulursunuz. Ziebart'ın sunduğu metalize edilmiş filmlerde ayrıca çizilmeye dayanıklı bir dış tabaka da mevcuttur.
Bir çok Ziebart istasyonumuzda bu çatlağı veya göz şeklindeki deliği dolduracak sistemimiz mevcuttur. Deneyimli elemanlarımız bu çatlak veya delikleri özel madde ile doldurarak büyümesini önleyebilir, eğer müdahalede geç kalınmamış ise hemen hemen görünmez duruma getirebilirler.
Özel durumlar dışında içeriden uygulanır, ortalama 10 yıl performans ömrü vardır.
Film uygulaması kendinizin yapacağı bir şey değildir. Doğru aparatlar kullanıldığı taktirde sıkıntı olmaz.
Orta derece garantili bir cam filmi 5 cam ve kelebekler için tahmini piyasa filmi fiyatı 120-150 lira. Kaliteli bir şey istiyorsanız 550TL'den başlar 1000 liraya kadar gider.
Sökülen film kaliteli ise iz bırakmaz.
Siyah cam filminde en çok rastlayacağınız çeşit türü üçtür. 1 numara(açık), 2 numara(orta), 3 numara(koyu). Aynalı veya yansıma yapmayan cinsleri vardır.
Cam filmi uygulaması için üretilen bir çok alet vardır. İşin doğru yapılması için tüm bu aletlere sahip olunmalıdır. Bu aletlerle ilgili bilgilere internet sitelerinden ulaşılabilir. 
Cam filminin sökülmesinde genellikle ısı kullanılır. Sabır isteyen bir iştir. Özellikle ısıtıcı rezistans olan arka camlar çok dikkat ve deneyim ister. Bazen sökülürken filmin yapışkan tabakası cam üzerinde kalabilir, itinalı temizlik ister.
Cam filmi uygulaması deneyim, dikkat ve el becerisi isteyen bir iştir. Uygulama için takip edilmesi gerekli adımlar vardır. Camın temizliği; ölçü alınması; kesim; pot alma ve uygulama gibi. Uygulamada diğer önemli konu ise uygulama ortamının tozsuz bir yer olması gerekmektedir. Uygulama içinde birkaç özel alet ve gereç e gerek vardır. Kısacası uygulamayı bu iş için tasarlanmış mekanlarda ve bu konuda deneyimli kişiler tarafından yapılması çok daha uygundur. Diğer önemli bir noktada piyasada satılan “kendin yap” tipi filmler maalesef kalitesiz filmlerdir.
Kazalarda  ölüm ve yaralanmaların %20 si cam kırıklarından kaynaklanmaktadır. Camlarda kullanılan cam filmleri bu oranı nerdeyse sıfıra indirilebilir. Camın dağılmasını engelleyerek kaza anında ve sonrasında oluşacak tehlikeleri engellemektedir.  
Solmaya sebep en önemli neden UV ışınlarıdır. Tüm Ziebart otomotiv filmleri UV nı  % 99.9 oranında engellediği için neredeyse solmayı tamamen önler.
Genellikle çift camda ( hatta geniş alanlı bina camlarında) film uygulaması otomotiv cam filmleri ile olmaz. Binalar için tasarlanmış özel, bina filmi dediğimiz filmler kullanılmalıdır. Bu filmler kullanıldığı taktirde üstün performans elde edilebilir. 
Gerekli bakımlar yapıldığı ve kullanım şartlarına uyulduğu taktirde neredeyse aracın ömrü kadar dayanabilir. Şu an 18-20 sene önce Ziebart filmi uygulanmış kullanıcılarımız vardır.
Ziebart cam filmleri, her yıl bakıma getirilmeli şartıyla ( bakım için sadece 35-45 lira arası bir ücret alınmakta , tüm kontrol ve temizlikleri yapılmaktadır) kalkmaya, kabarmaya,solmaya, soyulmaya ve teknik özelliklerinin değişmeyeceğine karşı ÖMÜR BOYU garantilidir. Bu garanti aracı sattığınızda yeni sahibine de devir olur.
Uygulamayı takip eden en az üç gün ( kışın en az 5-7 gün)camlar açılmamalıdır. Üç günden sonra normal kullanıma geçilebilir.
Cam filmleri içeriden uygulandığı için camların dışı her an temizlenebilir. İçeriden temizlik üç gün sonra normal temizlik malzemeleri kullanılarak yapılabilir. Ziebart filmleri çizilmeye dayanıklıdır ama yine de sivri, keskin maddeler filmli yüzeylerde kullanılmamalıdır.
Not: Kışın donan camlarda camın açılması için zorlanmamalıdır, bu cam filminin alt taraftan kalkmasın, soyulmasına neden olabilir.
Cam Filmlerinin soğuğu engelleme oranı çok düşüktür ancak camdan kaçan ısıyı engelleme oranı %26 seviyelerindedir. Güneş enerjisi önleme oranı bu oranın çok üstündedir çünkü ısının yayılma yolu farklıdır. Bu durumda kışın camdan dışarı kaybettiğimiz ısı kayıp miktarında azalma oranından söz edebiliriz. 
Cam filmleri güneş enerjisinin yarattığı ısının içeri girmesine mani olarak, UV ışınlarının rahatsız edici ve cilt kanserine sebep olan etkilerini ortadan kaldırarak konforlu bir sürüş imkanı sağlar. Bilhassa arka koltukta seyahat eden çocuklarımızın konforunu ön plana çıkarır. 
İçeriye gelen ısının kesilme oranı filmin koyuluğu ile orantılıdır. Ziebart beş değişik koyuluk oranında film sunarak geniş kullanım ve konfor çeşitliliği sağlar. Sunulan renk tonu her aracın görüntüsüne katkı sağlar. 
Isıyı kesme özelliğinden dolayı araç klimasının daha az ve randımanlı çalışmasına sebep olarak yakıt tasarrufu sağlar. Diğer bir yararı da UV ışınlarına mani olduğu için aracın içindeki kumaş, plastik gibi yüzeylerin solmasına, bozulmasına mani olur.
Ziebart cam filmleri kapkaça karşı çok yüksek güvenlik sağlar. Camın dağılmaması kapkaççı da şok etkisi yaratır ve sürücüye zaman kazandırır. Film camın güvenlik seviyesini arttırarak taşlı sopalı saldırılar anında camın kırılmasını güçleştirir ve dağılmasını engeller. Film camı bir arada tutar. 
Cam filmlerinin sağladığı bunca yarara rağmen bazı mecralar yanlış haberler yaparak cam filmlerinin tehlikesinden bahsetmektedir. Cam filminin araç kullanımında bahsedilen içerden camın açılamaması yanlış bir bilgidir. Doğru olan sadece camın dağılmamasıdır. Cam kırılıp bir bütün olarak camda kalır. Cam filminde çalışma yöntemi şu şekildedir; Filmin uygulandığı taraftan gelecek darbelere cam filmi bir koruma sağlamaz. Aksine filmin uygulandığı yüzeyin ters tarafından gelen darbelere karşı koruma sağlar. Yani film içerden kolayca esnetilip açılabilir. Ayrıca buyuk parçaların zarar verdiği çok komik bir yanlış bilgidir. Tüm dunyada camın küçük parçaları şarapnel etkisi ile çok zarar verdiği bilinmektedir. Aksine film sayesinde cam butun kalır ve küçük parçalar halinde öldürücü olmasını engeller. Dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi cam filminin kalitesidir. Bazı ucuz, kalitesiz filmler güneş ışınları ile ısındıkça sağlığa zararlı buharlar verebilir.
Cam filminin sağladığı konfor, sürüş rahatlığı, göz kamaşmasını engelleme, yakıt tasarrufu, performans artışı, kapkaç ve hırsıza etkili çözüm, cilt kanserine ve aracın iç döşemelerini solmaya karşı koruma ve bu gibi daha sayılabilecek bir çok yararı vardır.
Cam Filmleri hırsızlık riskine karşı etkili güvenlik sağlar. Cam filmi camın kırılmasını güçleştirir ve dağılmasını engeller. Bu sayede taşlı sopalı saldırılar anında camı bir arada tutar. Camın dağılmaması karşı tarafta şok etkisi yaratır. Şöföre zaman kazandırır. Araçta sürücü yoksa gürültü ve alarm ile de etraf uyarılmış olur. 
Genellikle dört yan ve arka cam için uygulama süresi (uygulamanın zorluk durumuna göre) 3-4 saat arasıdır. 
Her cama uygulama yapılabilir ama ön cama her tip film uygulanmamalıdır. Ziebart cam filmleri yelpazesi içinde özellikle ön cama uygulanması için tasarlanmış seramik katmanlı film mevcuttur. Bu filmin özelliği ışık geçirgenliğinin çok yüksek oluşuna rağmen ısıyı da yüksek oranda kesmesidir. 
Şu an itibari ile yasal olmamakla beraber alakalı bakanlıklar ve genel müdürlükler yasallaştırılması için gerekli çalışmaları yapmaktadırlar. Araç muayenelerinde hafif kusurlu olarak muayeneden geçmektedirler. Bazen polisler ceza yazabilir ama bir çok kere bu cezalar mahkemeler tarafından iptal edilmiştir. Tahminimiz belli standartlarda ve belli imalatçıların ürettikleri  film kullanımının yasal olacağıdır.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Daha fazla fotoğraf görmek için Tıklayın

VİDEO GALERİSİ

Daha fazla video görmek için Tıklayın