Teklif Almak İçin FORM GÖNDERİN Teklif Almak İçin Telefon Edin 0216 575 00 75
Teklif Almak İçin Telefon Edin
Ziebart Hem Kalıcı Hem Hesaplı

Detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurun.

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

ALDIĞINIZ HİZMETLER İÇİN

GÖNDER

5 Yıldız Koruma Paketi

 
Paket İçeriği

• Kil ile boyalı yüzey temizliği,  Ziebart'ın özel şampuanı ile detaylı yıkama
• Detaylı jant temizliği
• Tüm boyalı yüzeylere Ziebart Diamond Gloss Boya Koruma malzemesi uygulaması (Uygulama
  Her yıl yenilenebilen Ömür Boyu Garanti ile sunulur)
• Krom yüzeylerin parlatılması
• Lastiklere daha az kirlenmeyi sağlayacak renovasyon ürünü uygulaması
• Tüm araç iç kabininin anti bakteriyel temizliği
• Koltuk ve halıların su ve yağ bazlı lekelenmeye karşı korunması (bagaj dahil)
• Deri koltuklara Deri Besleyici Losyon uygulaması
• Tüm vinil / plastik yüzeylere Ziebart Anti Statik Toz İtici uygulanması
• Tüm camlara (ön cam hariç) istenilen koyulukta çizilmeye dayanıklı çok katmanlı, içeri giren güneş
  ısısını %78 oranına kadar kesebilen, UV ışınlarını %99,9 oranında kesen Ziebart Markalı Orijinal
  Amerikan malı
 film uygulaması
• Boya Koruma Filmi; Aracınızın şehir içinde ve uzun yolda dış etkenlerden(özellikle öndeki
  araçlardan sıçrayan taşlardan) en fazla zarar gören yer olan kaputa 45 cm. boyunda 150 mikron
  kalınlığında (darbelere en dayanıklı) boya koruma filmi uygulaması
• Ön cam ve aynalara yağışlı havalarda daha güvenli sürüş sağlayan su itici cam kaplaması
  uygulaması
• Tüm camların içten ve dıştan temizlenmesi


 
ÇEŞİTLİ YORUMLAR TÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR TÜMÜ
Aracınızın teknik el kitabını okumanızı öneririz. Bu kitapta da göreceğiniz üzere otomobil üreticileri çevre kirliliklerinin, atmosferden gelen atıkların, çamur, tuz vs.'nin yol açtığı paslanmaları garanti kapsamı dışı bırakmışlardır ve aracınızın altını periyodik bir şekilde yıkatmanızı önerirler. Paslanmamış aracın ikinci el değeri her zaman daha yüksektir. Pasa karşı önlemde Ziebart bir dünya lideridir ve otomobil yeni iken Pas Önleme Sistemi uygulandığında Ömür Boyu Garanti vermektedir.
Tavsiyemiz araçlara yılda1 kez boya koruma uygulamasının yapılması veya yapılmış ise yenilenmesidir. Eğer Ziebart ın Z-Gloss Nano Ceramic boya korumasını yaptırmış iseniz iki veya üç sene boyunca her on iki ayda bir ücretsiz bakım hakkınızı kullanabilirsiz. Böylece aracınızı yıllarca pırıl pırıl kullanabilir ve ayrıca aracınızın boya yüzeyi tüm dış etmenlerden %100 korumuş olacaksınız.
 Aracınızı kendiniz yıkadığınız zaman araç için üretilmiş olan şampuanlardan faydalanın, bulaşık deterjanı iyi köpürür fakat uzun vadede zarar verir. İki adet süngeriniz olması en iyisidir, süngerin bir tanesi ile aracınızı temizleyin, diğeri ile lastik ve jantları. Bu iki süngeri asla karıştırmayın. Her ne kadar süngeri yıkasanız da mutlaka gözeneklerinde çamur, toprak parçaları kalır. Süngerleri uzun süre kullanmayın. 10–15 yıkamada bir yenileyin. Fırça ile yıkamayın, yıkatmayın. Otomatik araba yıkama cihazından kesinlikle uzak durun. Aracı sünger ile yıkamaya başlamadan önce mutlaka araç üzerindeki çamuru bol su ile temizleyin alın, mümkünse basınçlı su makinesi kullanın. Güneş altında yıkama yapmayın. Kullanılan suyun kireçli olmamasına dikkat edin ve aracınızı mutlaka iyi bir şekilde kurulayın. Asit yağmuru dediğimiz olay ıslak arabalarda tahribata derhal başlar boya korumanızın ömrünü azaltır.
Aracınız fırçasız, köpükle veya süngerle ve uygun bir araş yıkama şampuanı ile temizlenmelidir. Fırçalı ve benzinlikteki gibi otomatik yıkama makineleri aracınızı her defasında kesinlikle çizer, üzerindeki verniği alır, matlaştırır. Dolayısıyla aracınız kuş pisliği, ağaç reçinesi, güneş ışınları ve nem gibi dış etkenlere karşı savunmasız hale gelir. Aracınız kısa sürede çok kötü görünüm alır. Ziebart ın Z-Gloss Nano Ceramic veya Diamond Gloss Boya Korumaları bu yıkama  işlemleri sırasında meydana gelen kılcal çiziklere karşı dayanıklı bir yüzey oluştur ve yüzeyi çizilmelere karşı dayanıklı hale getirir. Fakat bilinmesi gereken konu boya korumalar ne kadar dayanıklı olursa olsunlar sert fırçalarla yapılan bu yıkamalar korumaların ömürlerini azaltırlar. 
Boya koruma her mevsimde uygulanır, belli bir sezonu yoktur. Özellikle aracınızı ilk aldığınızda hiçbir dış etkene maruz kalmadan yaptırmanız önerilir. Eğer mümkün değilse kış öncesi mutlaka yaptırılmalıdır. Kışın aracınız çok sert iklimsel faktörlerle karşı karşıya kalacağı için gerekli önlemler alınmalıdır.
Kuş pisliği boya koruma olan bir arabada size sadece zaman kazandırır, asla sürekli bir koruma sağlamaz. Ziebart ın sunduğu Z-Gloss Nano Ceramic boya koruma diğer boya koruma tiplerine göre çok daha dayanıklıdır. Kuş pisliğinde ana prensip pisliği temizlemeseniz dahi üzerine biraz su dökerek zararına mani olmaktır. Koruma olmayan bir arabada kuşun cinsine bağlı olarak boyaya zarar verme süresi 6 saat–2 gün iken koruma olan bir arabada bu süre 2 gün–7 gündür.
Yaptığımız temizliği sırasıyla bir kontrol edelim. Paspaslar temizlendi ve kurutuldu, aracın içi süpürüldü, koltuklar döşemeleriyle birlikte temizlendi varsa üzerinde lekeler giderildi. Direksiyon, kapı içi ve araç ön konsolu gibi alanlar araç temizleme spreyi yardımıyla parlatılıp temizlendi ve sıra geldi aracın havalandırma kanallarını temizlemeye. Aracın havalandırma kanallarını temizlemek için klimayı en güçlü fanda çalıştırıyoruz. Klima çalışırken ince bir fırça yardımıyla klima deliklerini temizliyoruz.

Tüm bunların sonucunda aracınızın içini komple temizlemiş olursunuz. Aracınızı kirlendikçe temizlemeyi ihmal etmeyin. Temiz araç hem sizi rahatlatacak hemde hastalıklardan uzak tutacaktır.
Arabalarımıza her ne kadar özen gösterirsek gösterelim bir süre sonra kirlenmesi ve tozlanması kaçınılmaz oluyor. Başta çocuklu ailelerin arabaları olmak üzere bütün otomobiller kullanımdan dolayı zaman içerisinde kirlenmektedir. Arabanın içinde yenilen yiyecekler, içilen içecekler, arabaya konulan poşetler, koliler, kutular… kısacası her şey koltukların kirlenmesine, paspasların tozla kaplanmasına sebep oluyor. Kirli bir arabanın içerisinde zaman geçirmek hem sürüş açısından keyif kaçırdığı için problemli hemde sağlık açısından zararlıdır. Bundan dolayı arabanızın iç temizliğine önem vermelisiniz. Özellikle bebeği ufak çocuğu olan aileler hastalıklara karşı koruma sağlamak için kesinlikle temizliği aksatmamalıdır.

Ziebart firması temizlik yaptıktan sonra Mikrop Kalkanı denilen ürünü ile aracınızın içini 90 gün boyunca mikroplardan arındırılmış olarak kalmasını sağlar.
Paspasları temizleyip kurumaya bıraktık, aracın içini süpürdük, koltukları temizledik ve sıra geldi direksiyon, araç ön konsolu ve kapı içlerini temizlemeye. Bu temizlik için parlak veya mat spreyleri tercih edebilirsiniz. Sıvıyı ilgili yüzeye püskürttükten sonra bir süre bekliyor ve kuru & yumuşak bir bez yardımıyla iyice siliyoruz. Eğer ki koltuk içlerinde, kapının açık bir yüzeyinde hoparlör varsa sıvının bu yüzeylere gelmemesine, değmemesine dikkat ediyoruz.
Otomobilinde çocuğunu taşıyan ya da evcil hayvan bulunduranlar 3 ay da bir, bunun dışındaki durumlarda 6 ay da bir detaylı iç temizlik ve sterilizasyon uygulamasının yapılması büyük önem taşıyor.
Ağaç reçinesinin boyaya zarar verme süresi boya korumasız araçlarda çok kısa olabilir. Ağaç reçinesi kuruduğunda boyayı yakmış olabilir. Kaliteli boya koruma yapılmış araçlarda reçine boya koruma üzerinde kalır ve boyaya zarar veremez. Boyası zarar görmüş alanı düzeltmek sadece boya yaptırmak ile mümkündür.  Dolayısıyla, mecbur kalmadıkça aracınızı asla reçinesi olan bir ağacın altına bırakmayın. Bırakmaya mecbur kalırsanız aracınızı titizlikle kontrol edin ve reçineyi hemen temizleyin. Z-Gloss Nano Ceramic korumalı bir araçta reçine boyaya zarar veremez.
Cila ya da boya koruma hiçbir şekilde aracınızın boyasına zarar vermez. Pasta gibi boya üzerindeki katmanın alınması değil tam tersine boya üzerine katman ilave edilmesidir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Daha fazla fotoğraf görmek için Tıklayın

VİDEO GALERİSİ

Daha fazla video görmek için Tıklayın