Teklif Almak İçin FORM GÖNDERİN Teklif Almak İçin Telefon Edin 0216 660 01 60
Teklif Almak İçin Telefon Edin
Ziebart Hem Kalıcı Hem Hesaplı

Detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurun.

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

ALDIĞINIZ HİZMETLER İÇİN

GÖNDER

Komple Antibakteriyel Detaylı Temizlik ve Görünüm Koruma Paketi


Aracın içini ve dışını hem yeniler, hem koruma altına alır.
 • Önce otomobilinizin koltukları, halıları, paspasları ve bagajı çok güçlü vakumla süpürülür.
 • Ziebart'a özel leke çıkarma setleri ile döşeme ve halılardaki lekeler çıkarılır, koku yapan kirler giderilir.
 • Koltuklar, yer ve bagaj halıları şampuanlanır, durulanıp emilir.
 • Tavan, özel temizleme maddeleri ile elle temizlenir.
 • Deri döşemeler özel temizleyici ile temizlenir, durulanıp kurulanır.
 • Koltuk döşemeleri, halılar, ön torpido, enstrüman panosu, direksiyon, kapı fitilleri, hava kanal ızgaraları, vites konsolu ve kapı döşemeleri, bagaj döşemeleri Ziebart'ın özel antibakteriyel temizleyici maddeleri  ile dezenfekte edilerek en ince ayrıntısına kadar temizlenir. Böylece bakteri ve mikropların %99,9’u öldürülür.
 • Sonra koltuklar, kapı döşeme kumaşları, yer ve bagaj halıları Ziebart'ın özel formülü ile yağ ve su bazlı kalıcı lekelere karşı koruma altına alınır.
 • Temizlenen deri yüzeylere Ziebart'ın özel Deri Besleyicisi uygulanır, derinin esnek ve yumuşak kalması sağlanır, deri yüzeylerin zamansız kuruyup çatlaması engellenir
 • Vinil yüzeylere yapılan toz itici özellikteki uygulama ile, toz ve kirin bu yüzeylere nüfuz etmesi önlenir.
 • Son aşamada otomobiliniz ozonlanarak bir kez daha dezenfekte edilir. Böylece kötü kokulara ve bulaşıcı hastalıklara neden olan bakteri ve mantarlar tamamen yok edilir. 
 • Aracın dışı Ziebart'ın özel temizleyici maddeleri ile tüm kir ve atıklardan arındırılır
 • Dış yüzeylerdeki nikelaj, tamponlar, plastik ve lastik aksam temizlenir.
 • Boya, Ziebart'ın özel maddeleri ile en üst düzeyde parlaklığa kavuşturulur
 • Sağlanan parlaklık Ultra Boya Koruma malzemesi ile sabitlenir, boya, zararlı UV ışınlarına, asit yağmurlarına, tuz ve çamurun tahrip edici etkilerine karşı koruma altına alınır.
 • Dış yüzeylerdeki kauçuk ve plastik aksam, çıtalar ve lastikler beslenir
 • Az bir ücretle her yıl yenilenebilen Ömür Boyu Garanti ile sunulur.
ÇEŞİTLİ YORUMLAR TÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR TÜMÜ
Otomobilinde çocuğunu taşıyan ya da evcil hayvan bulunduranlar 3 ay da bir, bunun dışındaki durumlarda 6 ay da bir detaylı iç temizlik ve sterilizasyon uygulamasının yapılması büyük önem taşıyor.
Çocuk koltuklarının temizliği de büyük önem taşıyor. Çocukların koltuğu özellikle kilitleme noktalarına kadar temizlenmeli. Aksi takdirde mikrop üretmeye devam edecektir. Aracınızı Ziebart' a profesyonelce temizlettiği taktirde çocuk koltukları da temizlenir.
 Kullanılan ürünlerin temizleme gücünden çok daha önemli olan ürünlerin kanserojen madde içermeyen, insan sağlığına zarar vermeyen ürünler olmasıdır. Detaylı iç temizlik uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta burasıdır. 
Mikropların üremesine olanak tanıyan noktaların temizliği de büyük önem taşıyor. Halıların altında kalan yemek artıkları bakteri oluşturmaya devam edeceği için araç içinde hedeflenen temizlik sağlanamayacaktır.
Klima kanallarının temizliği detaylı iç temizliğe mutlaka ilave edilmelidir.
Detaylı iç temizlik uygulaması ile üst düzeyde bir temizlik elde etmek mümkün olsa da var olan mikropların yok edilmesi için farklı dezenfektanların da kullanılması gerekiyor. Özellikle bakterilerin tamamen ortadan kaldırılması için sadece temizleme işlemi yetmeyebilir. Doğada bilinen en güçlü dezenfektan Ozon’un detaylı iç temizlik uygulaması sonrasında araç içinde kullanılması ile birlikte hem temizlik hem de dezenfeksiyon elde etmek mümkünZiebart tüm bu işlemler bittikten sonra Mikrop Kalkanı denilen ürünü ile aracınızın içini 90 gün boyunca mikroplardan korur.
Son yapılan araştırmalar otomobiller içinde 20 milyardan fazla bakterinin yaşadığını bilimsel olarak da açıklıyor.
Özellikle vites kolu, bardaklık ve paspasların mikrop yuvası olarak öne çıkıyor.
Yaptığımız temizliği sırasıyla bir kontrol edelim. Paspaslar temizlendi ve kurutuldu, aracın içi süpürüldü, koltuklar döşemeleriyle birlikte temizlendi varsa üzerinde lekeler giderildi. Direksiyon, kapı içi ve araç ön konsolu gibi alanlar araç temizleme spreyi yardımıyla parlatılıp temizlendi ve sıra geldi aracın havalandırma kanallarını temizlemeye. Aracın havalandırma kanallarını temizlemek için klimayı en güçlü fanda çalıştırıyoruz. Klima çalışırken ince bir fırça yardımıyla klima deliklerini temizliyoruz.

Tüm bunların sonucunda aracınızın içini komple temizlemiş olursunuz. Aracınızı kirlendikçe temizlemeyi ihmal etmeyin. Temiz araç hem sizi rahatlatacak hemde hastalıklardan uzak tutacaktır.
Paspasları temizleyip kurumaya bıraktık, aracın içini süpürdük, koltukları temizledik ve sıra geldi direksiyon, araç ön konsolu ve kapı içlerini temizlemeye. Bu temizlik için parlak veya mat spreyleri tercih edebilirsiniz. Sıvıyı ilgili yüzeye püskürttükten sonra bir süre bekliyor ve kuru & yumuşak bir bez yardımıyla iyice siliyoruz. Eğer ki koltuk içlerinde, kapının açık bir yüzeyinde hoparlör varsa sıvının bu yüzeylere gelmemesine, değmemesine dikkat ediyoruz.
Araç içini süpürdükten sonra sıra geldi koltukları ve döşemeleri temizlemeye. Burada en önemli husus kumaş ve deri için farklı işlem yapmak olacaktır. Kumaş ve deri yüzeyler için temizleme ise şu şekilde:

Deri: Deri döşemelerde yumuşak bir bez kullanmanız ve deri döşemeler için özel olarak üretilmiş temizlik malzemelerinden yardım almanız gerekir. Kumaş için üretilmiş temizlik malzemeleri ve sert bezler deriye zarar verecektir. Deri döşemeleri temizledikten sonra bakım yapmanız gerekecektir. Deri bakımı hem koltukların ömrünü uzatacak hem de deriden dolayı meydana gelen gıcırtıyı giderecektir. Özel bakım malzemelerini (deri için) marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Döşeme temizliğini Ziebart a yaptırdığınız taktirde deri döşemeler için altı ayda bir ücretsiz bakım malzemesi uygulanır. (Bir sene içinde iki kere) Kumaş: Araba koltukları için üretilen temizlik spreyini koltukların üzerine sıkıp biraz beklemek lazım. Bekleme esnasında kumaş yüzeylerin kiri kabaracaktır. Ardından yumuşak ve temiz bir sünger yardımıyla koltukları acele etmeden ovuyoruz. Eğer ki koltuğun üzerinde leke varsa bunu çıkarmak için araba koltukları için özel üretilmiş kimyasallardan yardım almamız lazım. Bunları lekenin üzerine sürüp/sıkıp sert bir fırça yardımıyla çıkartabiliriz. Ziebart temizlik işlemlerinde profesyonel halı yıkama-durulama aletleri kullanılarak derinlemesine temizlik yapılır.
Paspasları temizlediğimize göre artık sıra aracın içine gelebilir. Arabanın içini süpürmeye başlamadan önce koltuklarda kılıf varsa onları öncelikli olarak çıkartın. Ayrıca araç içi süpürme işlemini koltuk sırtları > oturma kısımları > yer döşemeleri sırasını takip ederek yaparsanız daha iyi bir temizlik elde edersiniz. Süpürme işlemi için şarjlı bir süpürgeyi, etrafımızda priz varsa evde kullandığımız süpürgeyi veya araç için üretilmiş süpürgeleri tercih edebiliriz. Koltuk aralarını, boyun kısmını, kısacası ulaşması zor yerleri süpürmek için süpürge uçlarından faydalanabilir, en uç noktalara erişebilirsiniz. Aracın içindeki pisliği ve tozları ne kadar iyi süpürge ile çekerseniz temizlik işi o derece kolaylaşacaktır.
Arabanın içerisindeki paspasları önce dışarı çıkarmalı ve silkelemelisiniz. Paspasları temizleyip kurumaya bırakabilirsiniz. Paspaslar genellikle 2 tipten oluşur. Bunlardan birincisi kauçuk olanlar, diğeri ise halı paspaslardır. Kauçuk olanları rahatlıkla köpüklü suyla fırça yardımıyla yıkayıp kurumaya bırakabilirsiniz. Halı paspaslarda ise durum farklı. Paspasları arabanın içerisinden çıkardıktan sonra elektrik süpürgesi yardımıyla tozlarından arındırmalı, sert bir şekilde silkelemelisiniz. Paspasları sıvı el sabunuyla temizlemek de mümkün. Halı paspasları temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ağartıcı kullanmamak ve paspasların iyice kuruduğundan emin olmak. Tam olarak kurumadan arabanın içine yerleştirmeyin. Tamamen kurumamış halı paspaslar bir süre sonra berbat bir koku oluşturur. Aracınıza detaylı temizlik işlemi yaptırdığınız taktirde paspaslarınız zaten temizlenmektedir.
 
Arabalarımıza her ne kadar özen gösterirsek gösterelim bir süre sonra kirlenmesi ve tozlanması kaçınılmaz oluyor. Başta çocuklu ailelerin arabaları olmak üzere bütün otomobiller kullanımdan dolayı zaman içerisinde kirlenmektedir. Arabanın içinde yenilen yiyecekler, içilen içecekler, arabaya konulan poşetler, koliler, kutular… kısacası her şey koltukların kirlenmesine, paspasların tozla kaplanmasına sebep oluyor. Kirli bir arabanın içerisinde zaman geçirmek hem sürüş açısından keyif kaçırdığı için problemli hemde sağlık açısından zararlıdır. Bundan dolayı arabanızın iç temizliğine önem vermelisiniz. Özellikle bebeği ufak çocuğu olan aileler hastalıklara karşı koruma sağlamak için kesinlikle temizliği aksatmamalıdır.

Ziebart firması temizlik yaptıktan sonra Mikrop Kalkanı denilen ürünü ile aracınızın içini 90 gün boyunca mikroplardan arındırılmış olarak kalmasını sağlar.
Araç içindeki koltuk, plastik vb malzemeler daha narin ve dikkat isteyen malzemelerdir. Ev için kullanılan temizlik ürünleri sert ve kuvvetli gelebilir. İyi marka oto ürünü almanız doğru olur. Ziebart firması nın bu konular için tasarlanmış perakende ürünleri mevcuttur.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Daha fazla fotoğraf görmek için Tıklayın

VİDEO GALERİSİ

Daha fazla video görmek için Tıklayın