Teklif Almak İçin FORM GÖNDERİN Teklif Almak İçin Telefon Edin 0216 660 01 60
Teklif Almak İçin Telefon Edin
Ziebart Hem Kalıcı Hem Hesaplı

Detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurun.

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

ALDIĞINIZ HİZMETLER İÇİN

GÖNDER

Ziebart® Folyo Kaplama

 
Hergün aynı renk otomobile binmekten sıkılmadınız mı?
Otomobilinizi istediğiniz renk folyoyla kaplatın, orijinal boyasını bozmadan rengini değiştirin.

     

 
 • Renklendirin
 • Tarzınızı yansıtın
 • Farklılaşın
 • Süsleyin
 • Değiştirin
 • Çizik ve darbelere karşı koruyun
 • Yenileyin
 • Dikkat çekin
 • Bir adım önde olun
 • Kişiselleştirin
 • Çizikleri kapatın
 • Yeni bir akım yaratın


 
Folyo Kaplama Nedir?
Alttaki orijinal boyanın dış etkenlerden korunması, renginin değiştirilmesi, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya bölgesel renklendirmelerle dekoratif amaçlarla otomobilin dış yüzeyinin seçilen özel renkli folyolarla kaplanmasıdır. Kaplama; kapı, kaput kapağı ve bagaj kapağı içleri haricindeki üzeri boyalı, vernikli ve pürüzsüz tüm yüzeylere uygulanabilir.

Ziebart Folyo Kaplamanın Faydası Var mıdır?
Renk değiştirme, dekoratif süsleme, boya kusurlarını saklama gibi estetik amaçlar dışında folyo ile kaplanan yüzeylerdeki orijinal boya ve vernik UV ışınlarından etkilenerek solmaz ve matlaşmaz, kuş pisliği, asit yağmurları, kar ve yakıcı güneş gibi zararlı dış etkenlere karşı korunur.
Otomobilimin Yeni Renginden de Sıkılırsam?
Ziebart Folyoları,
tamir görmemiş, orijinal boyanın üzerine uygulandıysa, folyonun cinsine göre 5-10 yıl içinde aracınızın boyasına ve cilasına hiçbir zarar vermeden, uygulamanın yapıldığı Ziebart İstasyonu’nda, garantili olarak sökülebilir. Sökme işlemi yenileme veya renk değiştirme amacıyla yapıldığında ÜCRETSİZ yapılır.

Ziebart Kaplama Folyosunun Özellikleri Neler?
• Ziebart’ın uygulamaya sunduğu folyolar tamamen Avrupa Birliği ve Alman Standartlarında üretilmiştir.
• Ziebart Folyoları -50°C ile +100°C sıcaklık arasında sorunsuz kullanılabilmektedir.
• Özel patentli yapışkanı sayesinde uygulama ve sökme kolaylığı vardır.
• Kaplamadan itibaren hava sıcaklığına göre 3-8 haftalık buharlaşma süresi sonrasında cila, parlatma, cilalı yıkama, boya koruma gibi işlemler uygulanabilir.
• Folyonuza boya koruma yaptırmanız, folyonuzun daha uzun süre canlı bir renk tonunda kalmasını ve dış etkenlerden azami ölçüde korunmasını sağlayacaktır.
• Mat renkli folyolara da boya koruma yapılabilir, ancak parlatma yapılamaz.

Otomobilimin Rengini Değiştirmem Yasal mıdır?
Mevcut trafik yönetmelikleri gereğince, aracınıza uygulanacak kaplama, orijinal boyasının renginden farklılık gösteriyorsa, yeni rengin araç ruhsatına işletmeniz gerekmektedir.

 
ÇEŞİTLİ YORUMLAR TÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR TÜMÜ
Son yapılan araştırmalar otomobiller içinde 20 milyardan fazla bakterinin yaşadığını bilimsel olarak da açıklıyor.
Özellikle vites kolu, bardaklık ve paspasların mikrop yuvası olarak öne çıkıyor.
Arabalarımıza her ne kadar özen gösterirsek gösterelim bir süre sonra kirlenmesi ve tozlanması kaçınılmaz oluyor. Başta çocuklu ailelerin arabaları olmak üzere bütün otomobiller kullanımdan dolayı zaman içerisinde kirlenmektedir. Arabanın içinde yenilen yiyecekler, içilen içecekler, arabaya konulan poşetler, koliler, kutular… kısacası her şey koltukların kirlenmesine, paspasların tozla kaplanmasına sebep oluyor. Kirli bir arabanın içerisinde zaman geçirmek hem sürüş açısından keyif kaçırdığı için problemli hemde sağlık açısından zararlıdır. Bundan dolayı arabanızın iç temizliğine önem vermelisiniz. Özellikle bebeği ufak çocuğu olan aileler hastalıklara karşı koruma sağlamak için kesinlikle temizliği aksatmamalıdır.

Ziebart firması temizlik yaptıktan sonra Mikrop Kalkanı denilen ürünü ile aracınızın içini 90 gün boyunca mikroplardan arındırılmış olarak kalmasını sağlar.
Çocuk koltuklarının temizliği de büyük önem taşıyor. Çocukların koltuğu özellikle kilitleme noktalarına kadar temizlenmeli. Aksi takdirde mikrop üretmeye devam edecektir. Aracınızı Ziebart' a profesyonelce temizlettiği taktirde çocuk koltukları da temizlenir.
Otomobilinde çocuğunu taşıyan ya da evcil hayvan bulunduranlar 3 ay da bir, bunun dışındaki durumlarda 6 ay da bir detaylı iç temizlik ve sterilizasyon uygulamasının yapılması büyük önem taşıyor.
Orijinal fabrika boyası üzerine uygulanmış film boya yüzeyine zarar vermeden ve genellikle tek parça olarak çıkarılabilir.
Uygulama oldukça beceri, deneyim ve dikkat isteyen bir iştir. Bazı araç modeline göre hazır kesilmiş ürün bulsanız da yine de uygulaması zordur. Ayrıca uygulama yapılan mekanların tozsuz ortamlar olmasına dikkat edilmelidir. Boya Koruyucu Filmin gerekli eğitime sahip, sertifikalı profesyonel kişiler tarafından uygulanmasını öneririz. Bu sertifikalı usta uygulayıcılar, aracın kıvrımları, ızgaraları, çamurluk kavisleri, tamponları gibi zorlu bölgelere bile filmi kolayca uygulayacaklardır.
Yine bu işlemi, kaplamayı yapan firmaya yaptırmanızı öneririz. Dikkat isteyen bir iştir. Gereken yerlerde ve genellikle ısıtılarak yapışkan tabakasının yumuşatılması gerekmektedir. Filmi kenarından tutarak ve aracın yüzeyinden 90 derece açıyla çekerek istediğiniz zaman sökebilirsiniz. Yapışkan kaldığı taktirde “yapışkan sökücü”ler kullanılabilir ama yine size önerimiz işlemi yapan yere söktürmenizdir.
Size önerimiz kaplama işlemini bilinir bir firmaya yaptırmanızdır. Böylece tüm sorumluluk o firmaya ait olacaktır.
Genellikle çift camda ( hatta geniş alanlı bina camlarında) film uygulaması otomotiv cam filmleri ile olmaz. Binalar için tasarlanmış özel, bina filmi dediğimiz filmler kullanılmalıdır. Bu filmler kullanıldığı taktirde üstün performans elde edilebilir. 
Cam filminin sökülmesinde genellikle ısı kullanılır. Sabır isteyen bir iştir. Özellikle ısıtıcı rezistans olan arka camlar çok dikkat ve deneyim ister. Bazen sökülürken filmin yapışkan tabakası cam üzerinde kalabilir, itinalı temizlik ister.
Özel durumlar dışında içeriden uygulanır, ortalama 10 yıl performans ömrü vardır.
Bu tip filmler polyesterden üretilmiş olup sonradan boyanmıştır. U.V. ışınları bunlarda kullanılmış olan boyaları etkileyip rengini değiştirir. Renkli film yaptırmayı düşünüyorsanız, katlarının arasında alüminyum, titanyum, veya paslanmaz çelik olan yüksek kaliteli filmleri seçmenizi öneririz. Bir miktar fiyat farkı ödersiniz ancak sonradan karşılaşacağınız büyük sıkıntılardan kurtulursunuz. Ziebart'ın sunduğu metalize edilmiş filmlerde ayrıca çizilmeye dayanıklı bir dış tabaka da mevcuttur.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Daha fazla fotoğraf görmek için Tıklayın

VİDEO GALERİSİ

Daha fazla video görmek için Tıklayın