Teklif Almak İçin FORM GÖNDERİN Teklif Almak İçin Telefon Edin 0216 575 00 75
Teklif Almak İçin Telefon Edin
Ziebart Hem Kalıcı Hem Hesaplı

Detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurun.

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

ALDIĞINIZ HİZMETLER İÇİN

GÖNDER

Ömer Faruk Çolakoğlu

Ziebart firmasıyla aldığım araçla hediye edilen kupon sayesinde tanıştım. Aracıma uygulanan ürüşnlerden oldukça memnun kaldım. Fakat açıkçası asıl memnuniyetim Kocaeli-İzmit Ziebart çalışanları olmuştur. Yakın zamanda aracımı değiştirdim. Hiç düşünmeden aracımı tekrar İzmit Ziebart çalışanlarına teslim ettim. Her gidişimde gösterdikleri ilgi,sorunlarıma olan çözümlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.
ÇEŞİTLİ YORUMLAR TÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR TÜMÜ
Arabanın içerisindeki paspasları önce dışarı çıkarmalı ve silkelemelisiniz. Paspasları temizleyip kurumaya bırakabilirsiniz. Paspaslar genellikle 2 tipten oluşur. Bunlardan birincisi kauçuk olanlar, diğeri ise halı paspaslardır. Kauçuk olanları rahatlıkla köpüklü suyla fırça yardımıyla yıkayıp kurumaya bırakabilirsiniz. Halı paspaslarda ise durum farklı. Paspasları arabanın içerisinden çıkardıktan sonra elektrik süpürgesi yardımıyla tozlarından arındırmalı, sert bir şekilde silkelemelisiniz. Paspasları sıvı el sabunuyla temizlemek de mümkün. Halı paspasları temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ağartıcı kullanmamak ve paspasların iyice kuruduğundan emin olmak. Tam olarak kurumadan arabanın içine yerleştirmeyin. Tamamen kurumamış halı paspaslar bir süre sonra berbat bir koku oluşturur. Aracınıza detaylı temizlik işlemi yaptırdığınız taktirde paspaslarınız zaten temizlenmektedir.
Araç içini süpürdükten sonra sıra geldi koltukları ve döşemeleri temizlemeye. Burada en önemli husus kumaş ve deri için farklı işlem yapmak olacaktır. Kumaş ve deri yüzeyler için temizleme ise şu şekilde:

Deri: Deri döşemelerde yumuşak bir bez kullanmanız ve deri döşemeler için özel olarak üretilmiş temizlik malzemelerinden yardım almanız gerekir. Kumaş için üretilmiş temizlik malzemeleri ve sert bezler deriye zarar verecektir. Deri döşemeleri temizledikten sonra bakım yapmanız gerekecektir. Deri bakımı hem koltukların ömrünü uzatacak hem de deriden dolayı meydana gelen gıcırtıyı giderecektir. Özel bakım malzemelerini (deri için) marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Döşeme temizliğini Ziebart a yaptırdığınız taktirde deri döşemeler için altı ayda bir ücretsiz bakım malzemesi uygulanır. (Bir sene içinde iki kere) Kumaş: Araba koltukları için üretilen temizlik spreyini koltukların üzerine sıkıp biraz beklemek lazım. Bekleme esnasında kumaş yüzeylerin kiri kabaracaktır. Ardından yumuşak ve temiz bir sünger yardımıyla koltukları acele etmeden ovuyoruz. Eğer ki koltuğun üzerinde leke varsa bunu çıkarmak için araba koltukları için özel üretilmiş kimyasallardan yardım almamız lazım. Bunları lekenin üzerine sürüp/sıkıp sert bir fırça yardımıyla çıkartabiliriz. Ziebart temizlik işlemlerinde profesyonel halı yıkama-durulama aletleri kullanılarak derinlemesine temizlik yapılır.
Aracınızda bol miktarda kağıt mendil veya havlu bulundurmanızı öneririz. Dökülen sıvıyı bol kağıtla emdirerek alınız. Kağıda sıvı gelmeyene kadar bu işleme devam ediniz. Lekelenen yeri ovuşturmayınız, eğer dökülen yerde iz hâlâ belirgin ise döşeme leke çıkarıcı bir madde ile temizleyiniz. Tabii ki size en yakın Ziebart istasyonu bu konuda yardımcı olacaktır.
Biz de size "Eşinizin siyah bir deri ceketi veya montu var mı?" diye soralım. Cevabınız "Var, nereden bildiniz?" olacaktır. Biz size, "O lekeler oluşmadan önce eşinizle yağmurda şemsiyesiz, biraz ıslanmış mıydınız?" diye sormaya devam etsek cevabınızın yine "Evet" olacağından yine %100 eminiz.

İşte deri döşemeli otomobil kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir konu:
Deri giysiler ıslandığında deri koltuklara ve diğer deri döşemelere kendi boyalarını transfer ederler!

Aynı problemin bir başka versiyonu:
- Jean kumaşlarının da birçoğu ıslandığında deri koltukları ve diğer deri döşemeleri boyarlar!
- Böyle bir olayla karşılaşmamak için ıslak veya nemli jean giysilerle veya deri giysilerle otomobilinize binmeyiniz veya gerekli önlemleri alınız.
- Deri döşemelerin yağmurlu havalarda ıslak giysilerden korunması gereklidir.

Yine de dalgınlıkla böyle bir boya transferi olayı ile karşılaşırsanız vakit geçirmeden ıslak ve yumuşak bir bezi, tuvalet sabunu ile çok hafif şekilde sabunlayarak, ovalamadan ve bastırmadan bu boyaları silmeye çalışın. Başarılı olduğunuzu görürseniz bezin temiz yerleri ile işleme devam edin. İşlem bittiğinde sadece ıslak ve yumuşak bir bezle sabunlu yüzeyi durulayın, sonra kurulayın. Deri yüzeylere kesinlikle bastırmayın ve ovalamayın.

Bu durum gözünüzden kaçmış ve lekelenmeyi daha sonra görmüşseniz size en yakın Ziebart'a gelin, sınırlı da olsa Ziebart'ın da yapabileceği bir şeyler olabilir…

FOTOĞRAF GALERİSİ

Daha fazla fotoğraf görmek için Tıklayın

VİDEO GALERİSİ

Daha fazla video görmek için Tıklayın