Teklif Almak İçin FORM GÖNDERİN Teklif Almak İçin Telefon Edin 0216 660 01 60
Teklif Almak İçin Telefon Edin
Ziebart Hem Kalıcı Hem Hesaplı

Detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurun.

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

ALDIĞINIZ HİZMETLER İÇİN

GÖNDER

Ziebart® Döşeme, Halı Ve Vinil Koruma Sistemi


Ziebart Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, otomobilin değerli iç döşemesini kalıcı lekelerden korumak üzere hazırlanmış özel bir sistemdir.
Bu sistemde, koltuklara, kapılardaki kumaş döşemelere, yer ve bagaj halılarına uygulanan Ziebart''ın özel tekstil koruyucu maddesi, hem yağ, hem de su bazlı maddelerin kumaşın liflerine nüfuz etmesini önler. Bu koruyucu madde, kumaşın renginde, dokusunda, yumuşaklık ve esnekliğinde herhangi bir değişiklik yapmaz. Vinil yüzeylere uygulanan toz itici özellikteki vinil koruyucu ise, bu yüzeylere herhangi bir parlaklık vermeden toz ve kirin gözeneklere işlemesini önler, güneşten bozulmalarını engeller.

Ömür Boyu Garanti ile uygulanır ve bu garanti, otomobili ikinci el olarak satın alan kişiye tüm hakları ile devredilir.

 ÖZELLİKLERİ ve YARARLARI
 • Ziebart Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, uygulandığı kumaş ve halı yüzeyleri yağ ve su bazlı lekelerden koruyan özel bir sistemdir.
 • Ziebart döşeme ve halı koruma maddesi, koltuklara, halılara ve kapılardaki kumaş döşemelere, eğitimli teknisyenler tarafından, özel aletler kullanılarak profesyonel bir şekilde uygulanır.
 • Ziebart döşeme ve halı koruma maddesi, kumaş ve halıların ipliklerini oluşturan elyafa nüfuz ederek her bir lifi koruyucu bir kaplama şeklinde sarar.
 • Ziebart Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, tekstil yüzeyleri lekesiz tutarken, döşeme kumaşının zamansız aşınmasını da engeller. Bütün bunlar otomobilin ikinci el satış değerini büyük ölçüde artırır.
 • Ziebart''ın vinil koruma maddesi ise toz itici özelliği sayesinde otomobildeki tüm plastik ve vinil yüzeylere toz ve kirin nüfuz etmesini önler, güneşten bozulmalarını engeller ve kuru olarak temizlenmelerini çok kolay hale getirir.
 • Ziebart Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, her yıl yenilenilebilen Ömür Boyu Garanti ile uygulanır ve verilen garanti belgesi ile sağlanan tüm haklar, otomobil satıldığında yeni sahibine aynen devredilir. 
(Deri Döşeme Bulunan Araçlarda)

ÖZELLİKLERİ ve YARARLARI
 • Ziebart Döşeme Halı ve Vinil Koruma Sistemi otomobilin iç mekanını korumak üzere uygulanan bir sistemdir.
 • Bu sistemde üç değişik yüzey için üç değişik koruyucu sistem uygulanır.
 • Önce deri koltuklar, kapı döşemeleri ve diğer bölgelerdeki deri yüzeylere Ziebart''ın DERİ BESLEYİCİ adlı özel bir ürünü uygulanır. Bu sistemin amacı, döşeme derilerinin yumuşaklığını ve esnekliğini zamansız kaybetmesinin ve kuruyup çatlamasının önlenmesidir. Ziebart''ın özel formülünün uygulandığı deri yüzeyler orijinal yumuşaklık ve esnekliklerini muhafaza eder, zamansız kuruyup çatlama riskinden korunur.
 • Belli bir süre kullanılmış deri döşemelerde, önce Ziebart''ın deriyi tahriş etmeyen özel deri temizleyici maddesi ile temizlik yapılır. Sonra yukarıda belirtilen Ziebart''ın Deri Besleyicisi uygulanır.
 • Taban halıları ile bagajın alt ve yan tekstil kaplamalarına ise Ziebart''ın özel kumaş ve halı koruyucu maddesi uygulanır.
 • Bu koruyucu, halı ve diğer tekstil yüzeyleri oluşturan elyafı mikroskobik bazda sararak gerek yağ, gerekse su bazlı leke yapıcı maddelerin elyafa nüfuz etmesini engeller. Bu sayede halı ve bagaj kaplamalarında kalıcı leke oluşmaz. Toz ve kir gibi maddeler elyafa işlemez. Yüzeyde kalan katı maddeler süprülüp nemli bir bezle silindiğinde, bu yüzeyler kolayca temizlenir.
 • Aynı sistem içinde, vinil -plastik- yüzeyleri koruyan bir uygulama da yapılır. Ziebart''ın geliştirdiği özellikle uzun ömürlü olan bu koruyucu, plastik yüzeyleri koruyup beslerken aynı zamanda toz itici özelliği sayesinde toz ve kirin bu yüzeylere yerleşmesini engeller. Bu uygulama sonunda bu yüzeylerin temizliği de çok kolaylaşır.
 • Yılda bir kez bakım yaptırılması kaydıyla kumaş, halı ve diğer tekstil yüzeylerde kalıcı kir ve leke oluşmasına karşı ÖMÜR BOYU GARANTİ verilir.
ÇEŞİTLİ YORUMLAR TÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR TÜMÜ
Otomobilinde çocuğunu taşıyan ya da evcil hayvan bulunduranlar 3 ay da bir, bunun dışındaki durumlarda 6 ay da bir detaylı iç temizlik ve sterilizasyon uygulamasının yapılması büyük önem taşıyor.
Çocuk koltuklarının temizliği de büyük önem taşıyor. Çocukların koltuğu özellikle kilitleme noktalarına kadar temizlenmeli. Aksi takdirde mikrop üretmeye devam edecektir. Aracınızı Ziebart' a profesyonelce temizlettiği taktirde çocuk koltukları da temizlenir.
 Kullanılan ürünlerin temizleme gücünden çok daha önemli olan ürünlerin kanserojen madde içermeyen, insan sağlığına zarar vermeyen ürünler olmasıdır. Detaylı iç temizlik uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta burasıdır. 
Mikropların üremesine olanak tanıyan noktaların temizliği de büyük önem taşıyor. Halıların altında kalan yemek artıkları bakteri oluşturmaya devam edeceği için araç içinde hedeflenen temizlik sağlanamayacaktır.
Klima kanallarının temizliği detaylı iç temizliğe mutlaka ilave edilmelidir.
Detaylı iç temizlik uygulaması ile üst düzeyde bir temizlik elde etmek mümkün olsa da var olan mikropların yok edilmesi için farklı dezenfektanların da kullanılması gerekiyor. Özellikle bakterilerin tamamen ortadan kaldırılması için sadece temizleme işlemi yetmeyebilir. Doğada bilinen en güçlü dezenfektan Ozon’un detaylı iç temizlik uygulaması sonrasında araç içinde kullanılması ile birlikte hem temizlik hem de dezenfeksiyon elde etmek mümkünZiebart tüm bu işlemler bittikten sonra Mikrop Kalkanı denilen ürünü ile aracınızın içini 90 gün boyunca mikroplardan korur.
Son yapılan araştırmalar otomobiller içinde 20 milyardan fazla bakterinin yaşadığını bilimsel olarak da açıklıyor.
Özellikle vites kolu, bardaklık ve paspasların mikrop yuvası olarak öne çıkıyor.
Yaptığımız temizliği sırasıyla bir kontrol edelim. Paspaslar temizlendi ve kurutuldu, aracın içi süpürüldü, koltuklar döşemeleriyle birlikte temizlendi varsa üzerinde lekeler giderildi. Direksiyon, kapı içi ve araç ön konsolu gibi alanlar araç temizleme spreyi yardımıyla parlatılıp temizlendi ve sıra geldi aracın havalandırma kanallarını temizlemeye. Aracın havalandırma kanallarını temizlemek için klimayı en güçlü fanda çalıştırıyoruz. Klima çalışırken ince bir fırça yardımıyla klima deliklerini temizliyoruz.

Tüm bunların sonucunda aracınızın içini komple temizlemiş olursunuz. Aracınızı kirlendikçe temizlemeyi ihmal etmeyin. Temiz araç hem sizi rahatlatacak hemde hastalıklardan uzak tutacaktır.
Paspasları temizleyip kurumaya bıraktık, aracın içini süpürdük, koltukları temizledik ve sıra geldi direksiyon, araç ön konsolu ve kapı içlerini temizlemeye. Bu temizlik için parlak veya mat spreyleri tercih edebilirsiniz. Sıvıyı ilgili yüzeye püskürttükten sonra bir süre bekliyor ve kuru & yumuşak bir bez yardımıyla iyice siliyoruz. Eğer ki koltuk içlerinde, kapının açık bir yüzeyinde hoparlör varsa sıvının bu yüzeylere gelmemesine, değmemesine dikkat ediyoruz.
Araç içini süpürdükten sonra sıra geldi koltukları ve döşemeleri temizlemeye. Burada en önemli husus kumaş ve deri için farklı işlem yapmak olacaktır. Kumaş ve deri yüzeyler için temizleme ise şu şekilde:

Deri: Deri döşemelerde yumuşak bir bez kullanmanız ve deri döşemeler için özel olarak üretilmiş temizlik malzemelerinden yardım almanız gerekir. Kumaş için üretilmiş temizlik malzemeleri ve sert bezler deriye zarar verecektir. Deri döşemeleri temizledikten sonra bakım yapmanız gerekecektir. Deri bakımı hem koltukların ömrünü uzatacak hem de deriden dolayı meydana gelen gıcırtıyı giderecektir. Özel bakım malzemelerini (deri için) marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Döşeme temizliğini Ziebart a yaptırdığınız taktirde deri döşemeler için altı ayda bir ücretsiz bakım malzemesi uygulanır. (Bir sene içinde iki kere) Kumaş: Araba koltukları için üretilen temizlik spreyini koltukların üzerine sıkıp biraz beklemek lazım. Bekleme esnasında kumaş yüzeylerin kiri kabaracaktır. Ardından yumuşak ve temiz bir sünger yardımıyla koltukları acele etmeden ovuyoruz. Eğer ki koltuğun üzerinde leke varsa bunu çıkarmak için araba koltukları için özel üretilmiş kimyasallardan yardım almamız lazım. Bunları lekenin üzerine sürüp/sıkıp sert bir fırça yardımıyla çıkartabiliriz. Ziebart temizlik işlemlerinde profesyonel halı yıkama-durulama aletleri kullanılarak derinlemesine temizlik yapılır.
Paspasları temizlediğimize göre artık sıra aracın içine gelebilir. Arabanın içini süpürmeye başlamadan önce koltuklarda kılıf varsa onları öncelikli olarak çıkartın. Ayrıca araç içi süpürme işlemini koltuk sırtları > oturma kısımları > yer döşemeleri sırasını takip ederek yaparsanız daha iyi bir temizlik elde edersiniz. Süpürme işlemi için şarjlı bir süpürgeyi, etrafımızda priz varsa evde kullandığımız süpürgeyi veya araç için üretilmiş süpürgeleri tercih edebiliriz. Koltuk aralarını, boyun kısmını, kısacası ulaşması zor yerleri süpürmek için süpürge uçlarından faydalanabilir, en uç noktalara erişebilirsiniz. Aracın içindeki pisliği ve tozları ne kadar iyi süpürge ile çekerseniz temizlik işi o derece kolaylaşacaktır.
Arabanın içerisindeki paspasları önce dışarı çıkarmalı ve silkelemelisiniz. Paspasları temizleyip kurumaya bırakabilirsiniz. Paspaslar genellikle 2 tipten oluşur. Bunlardan birincisi kauçuk olanlar, diğeri ise halı paspaslardır. Kauçuk olanları rahatlıkla köpüklü suyla fırça yardımıyla yıkayıp kurumaya bırakabilirsiniz. Halı paspaslarda ise durum farklı. Paspasları arabanın içerisinden çıkardıktan sonra elektrik süpürgesi yardımıyla tozlarından arındırmalı, sert bir şekilde silkelemelisiniz. Paspasları sıvı el sabunuyla temizlemek de mümkün. Halı paspasları temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ağartıcı kullanmamak ve paspasların iyice kuruduğundan emin olmak. Tam olarak kurumadan arabanın içine yerleştirmeyin. Tamamen kurumamış halı paspaslar bir süre sonra berbat bir koku oluşturur. Aracınıza detaylı temizlik işlemi yaptırdığınız taktirde paspaslarınız zaten temizlenmektedir.
 
Arabalarımıza her ne kadar özen gösterirsek gösterelim bir süre sonra kirlenmesi ve tozlanması kaçınılmaz oluyor. Başta çocuklu ailelerin arabaları olmak üzere bütün otomobiller kullanımdan dolayı zaman içerisinde kirlenmektedir. Arabanın içinde yenilen yiyecekler, içilen içecekler, arabaya konulan poşetler, koliler, kutular… kısacası her şey koltukların kirlenmesine, paspasların tozla kaplanmasına sebep oluyor. Kirli bir arabanın içerisinde zaman geçirmek hem sürüş açısından keyif kaçırdığı için problemli hemde sağlık açısından zararlıdır. Bundan dolayı arabanızın iç temizliğine önem vermelisiniz. Özellikle bebeği ufak çocuğu olan aileler hastalıklara karşı koruma sağlamak için kesinlikle temizliği aksatmamalıdır.

Ziebart firması temizlik yaptıktan sonra Mikrop Kalkanı denilen ürünü ile aracınızın içini 90 gün boyunca mikroplardan arındırılmış olarak kalmasını sağlar.
Araç içindeki koltuk, plastik vb malzemeler daha narin ve dikkat isteyen malzemelerdir. Ev için kullanılan temizlik ürünleri sert ve kuvvetli gelebilir. İyi marka oto ürünü almanız doğru olur. Ziebart firması nın bu konular için tasarlanmış perakende ürünleri mevcuttur.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Daha fazla fotoğraf görmek için Tıklayın

VİDEO GALERİSİ

Daha fazla video görmek için Tıklayın