Teklif Almak İçin FORM GÖNDERİN Teklif Almak İçin Telefon Edin 0216 660 01 60
Teklif Almak İçin Telefon Edin
Ziebart Hem Kalıcı Hem Hesaplı

Detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurun.

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

ALDIĞINIZ HİZMETLER İÇİN

GÖNDER

Ziebart® Boya Koruma Filmi

Menşei   : Amerika
Marka     : Z-Shield  (Z-Shield markası Ziebart adına tescilli markadır)
Malzeme yapısı: Poliürethan Malzemeden üretilmiştir.(PU)
Kalınlık             : 150 Mikron


Kuruluş amacı otomobilleri korumak olan Ziebart’ın sunduğu Z-Shield Boya Koruma Filminin amacı boyayı araca estetik katarak korumaktır
 
 
 

Poliürethan dan üretilmiş Z-Shield, Boya Koruma Filmi özellikleri;
 • Otomobillerin ön yüzeylerini ve boyalarını yoldan sıçrayacak taş vuruklarından ve sinek, böcek asitlerinden korur.
 • Çatlamaz, solmaz, soyulmaz ve sararmaz, Garanti Sertifikası ile sunulur.
 • Darbe emicidir.
 • Ultra-Viyole ışınlarını geçirmeyen özel bir tabakaya sahiptir, dolayısı ile alttaki boyanın solmamasını da sağlar.
 • Farkedilmeyecek kadar Şeffaf tır.
 • Sökülmesi esnasında orjinal boyaya hiç bir zarar vermez.
 • Otomobil fabrikalarından onaylıdır.
 • Uzun vadede maliyetinin çok üstünde fayda sağlar.
 • 152 cm ene kadar tek parça uygulanabilir.
 • Tampon, Kapı direkleri, yan paneller, tavan gibi tüm boyalı yüzeylere uygulanabilir.
 • Orjinal Amerikan üretimi ve Ziebart’ın kendi markasıdır ve sadece Ziebart Türkiye Tarafından 
 • Ziebart İstasyonlarında uygulanması için ithal edilir, başka yerde satılmaz.
Z-SHIELD BOYA KORUMA FİLMİNİN YARARLARI
 • Otomobilin ikinci el satış değerini boyada sorun olmadığı ve olmayacağı için arttırır.
 • Kabarma ve soyulmaya karşı beş yıl garantisi vardır.
 • Altındaki boya yüzeyinin tahribatını önler.
 • Boyanın güneş ışınlarıyla solmasını engeller.
 • Otomobilin orijinal görüntüsünü değiştirmez, şeffaftır.
 • Araç satılacağı zaman istenirse iz bırakmadan ve orjinal boyaya zarar vermeden çıkarılabilir.
 • Bütün büyük otomobil üreticilerince araçların değişik yerlerinde kullanılmaktadır; yıllarca dayanacak şekilde üretilmiştir.
 • Poliüretan film PVC ürünlere göre daha kalın, esnek ve darbe emicidir.
“Ziebart, uygulamalarında kullandığı onaylı ürünlerinde teknik değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm koruma ürünleri Ziebart USA tarafından onaylı ve Garanti Kapsamındadır.”
ÇEŞİTLİ YORUMLAR TÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR TÜMÜ
Size önerimiz kaplama işlemini bilinir bir firmaya yaptırmanızdır. Böylece tüm sorumluluk o firmaya ait olacaktır.
Filmi çıkardıktan sonra, araçta yapıştırıcı artıkları kalırsa, bu artıkları da yapışkan sökücüler kullanılarak temizlenir.
Film sadece bir kez kullanılabilir, sökülürken kırışacaktır.
Yine bu işlemi, kaplamayı yapan firmaya yaptırmanızı öneririz. Dikkat isteyen bir iştir. Gereken yerlerde ve genellikle ısıtılarak yapışkan tabakasının yumuşatılması gerekmektedir. Filmi kenarından tutarak ve aracın yüzeyinden 90 derece açıyla çekerek istediğiniz zaman sökebilirsiniz. Yapışkan kaldığı taktirde “yapışkan sökücü”ler kullanılabilir ama yine size önerimiz işlemi yapan yere söktürmenizdir.
Evet. Ancak, pasta uygulamasında, filmin kenarlarında pasta birikebilir. Biriken pastayı yumuşak bir bezle silebilirsiniz. Boya içeren,  aşındırıcı cilalar ve/veya parlatıcı bileşikler de kullanılmamalıdır.
Uygulamadan sonra, aracınızı 24 saat otomatik yıkama istasyonlarında ve basınçlı su ile yıkatmamalısınız. Genelde yıkama yapılırken yıkamacıya araç üzerinde kaplama olduğu mutlaka söylenmeli ve basınçlı su en az 40-45 cm mesafeden uygulanmalıdır.
 
Ziebart ın Z-Shield ürünü sadece şeffaf olarak mevcuttur. Yani, hem aracınızın estetik görünümünü korur, hem de fark edilmez. Ziebart ayrıca Türkiye den temin ettiği renkli film uygulaması da yapmaktadır.
Evet, film sararmaya karşı dayanıklıdır, çünkü şeffaf bir son katman ile kaplı, sert ve kullanışlı bir materyal olan poliüretandan yapılmıştır. Film ve şeffaf kaplama katmanları, sararmaya yol açabilen zararlı ultraviyole ışınlarına karşı UV koruması içerir.
Film tabelalara büyük olasılıkla yapışacaktır, ancak yine de özel uygulamalar için önceden test yapmakta yarar vardır. Bu konuda fazla uygulamamız olmadığı için işlemi garanti vermeden yapabiliriz.
Hava taşıtlarına ilişkin yönetmelikler, kara taşıtları yönetmeliklerinden tamamen farklıdır, dolayısıyla hava taşıtlarındaki uygulamalarla ilgili bilgi almak için ilgili bölümü ile temas kurmalısınız.
Evet. Boyalı her yüzeye uygulanabilir, renk değişikliği yapsanız bile otomobillerde olduğu gibi bir yere kayıt ettirmeniz gerekmez.
Boya koruyucu şeffaf film vinil veya boyalı grafikleri etkilemez. Ürün, günümüz otomotiv sektöründeki şeffaf kaplama boya sistemlerinin parlaklık düzeyiyle uyumlu, neredeyse görünmez bir koruma sunmak üzere tasarlanmıştır. Ancak, film sökülürken, filmin altındaki grafik zarar görebilir.
 
Evet, kaplayabilirsiniz, ama aracın sadece önünü yaptırmak ile tümünü yaptırmak arasında maliyet ve uygulama zamanı farkı olacaktır. Ziebart istasyonlarındaki danışmanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirecektir onlara güvenebilirsiniz.
Hayır, bu tür uygulamaları önermiyoruz. Bu tür bir uygulamadan kaynaklanacak riskler kullanıcıya aittir. Genelde uygulanmış boya koruma filminin üzerine sadece boya koruma uygulanabilir.
Yeni boyanmış araçların üzerlerindeki boya imalatçının önerileri doğrultusunda kürleşmelidir. Bu bilgiyi boyacıdan edinebilirsiniz. Ama her ne kadar kürleşme olsa da sökülürken boyayı bozma ihtimali vardır.
Boya koruyucu film uygulamasından önce, aracınızdaki tüm rötuşlu yüzeylerin, bir profesyonel tarafından boyanmasını ve tam olarak kürleşmesini( genellikle 15-20gün)  öneriyoruz. Çizikleri veya küçük çatlakları bir tüp "rötuş" boya ile rötuşlayıp, kuruduktan sonra bunun üzerine boya koruyucu film uygularsanız, film çıkarılana kadar bu alanı koruyacaktır. Ancak, boya koruyucu film çıkarıldığında, bu rötuş boya da soyulabilir.
Orijinal fabrika boyası üzerine uygulanmış film boya yüzeyine zarar vermeden ve genellikle tek parça olarak çıkarılabilir.
Uygulama oldukça beceri, deneyim ve dikkat isteyen bir iştir. Bazı araç modeline göre hazır kesilmiş ürün bulsanız da yine de uygulaması zordur. Ayrıca uygulama yapılan mekanların tozsuz ortamlar olmasına dikkat edilmelidir. Boya Koruyucu Filmin gerekli eğitime sahip, sertifikalı profesyonel kişiler tarafından uygulanmasını öneririz. Bu sertifikalı usta uygulayıcılar, aracın kıvrımları, ızgaraları, çamurluk kavisleri, tamponları gibi zorlu bölgelere bile filmi kolayca uygulayacaklardır.
Kimyasal boya korumalar ile karşılaştırdığınızda film kaplama seçeneği daha ağır basmaktadır. Boya koruma filmleri de ham maddeleri ve kalınlıkları açısından çeşitlidir. En etken koruma ve dayanıklılık 150-170 mikron kalınlığındaki poliüretan esaslı olan malzemedir. Ziebart ın sunduğu Z-Shield bu açıdan güvenebileceğiniz bir üründür.
Kaliteli bir boya koruma filmi ister PVC ister poliüretan esaslı olsun, en az 5 yıl sararmadan performanslarını sürdürürler. Çok sıcak güney illerimizde bu süre 3 yıla düşebilir.
Kaput filmi (boya koruma filmi) özellikle yeni alınmış (sıfır) araçlar için çok gerekli bir malzemedir. Ancak kaput filminin koruma özelliği varsa tabiki. Yolda aracınızla giderken sıçrayan taşlar, çakıllar, mıcırlar aracınızın ön tamponuna, kaput önüne, farlara, aynalara ve çamurluklara çok zarar verir. Deler, boyasını kaldırır, çizerler. Ayrıca bir yere ya da başka bir araca çarptığınız ya da sürttüğünüzde boya çizilir, kalkar. Kaput filmi bu zararlara karşı en etkili yöntemdir. Burada dikkat edilmesi gereken husus filmin koruyucu özelliği olması için en az 135-150 mikron kalınlığında olmasıdır. Ayrıca poliüretan malzeme olması filme daha fazla dayanıklılık ve esneklik sağlar. Ziebart ın Z-Shield markalı ürünü hem poliüretan olup hemde 150 mikron kalınlığında dır. 

FOTOĞRAF GALERİSİ

Daha fazla fotoğraf görmek için Tıklayın

VİDEO GALERİSİ

Daha fazla video görmek için Tıklayın